Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku

zasady adopcji

dodano: 2014-12-14 12:21:25

Zasady adopcji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt:

  1. Adoptując psa lub kota pamiętaj, że posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemności ale przede wszystkim obowiązek. Codzienne spacery, karmienie oraz wizyty w prywatnych gabinetach weterynaryjnych. Trzeba pamiętać, że nie istnieje publiczna służba zdrowia dla zwierząt.
  2. Wybór podopiecznego – pomoże w nim pracownik adopcji lub wolontariusze.
  3. Wizyta gabinecie weterynaryjnym – lekarz zbada psa/kota i określi jego ogólny stan zdrowia, przekaże wskazówki na temat żywienia. Wystawi też książeczkę zdrowia. W uzasadnionych przypadkach lekarz kwalifikuje na bezpłatne leczenie trwające max. 7 dni. Odpchlenie i odrobaczenie należy wykonać na koszt własny.
  4. Formalności adopcyjne – należy podpisać przez nas przygotowane zobowiązanie adopcyjne, wnieść opłatę adopcyjną według cennika .
  5. Aby usprawnić proces adopcji zabierz ze sobą dowód osobisty (ewent. paszport), smycz, obrożę, a w przypadku kotów, kartonik lub klatkę transportówkę.
  6. Wszystkie psy od nas adoptowane posiadają czip.  Natomiast dojrzałe płciowo zwierzęta (psy,koty) są wysterylizowane / wykastrowane. Adoptowane od nas kocięta i szczenięta nie podlegają tym zabiegom w naszym Schronisku.
  7. Należy też pamiętać, że możemy się kontaktować z właścicielem w sprawie wizyty poadopcyjnej .

    W sprawie adopcji psów i kotów prosimy o kontakt pod numerem Tel. 511984512

Wyszukiwarka


Dziś trafiłem